Жінка-пила чи чоловік-забіяка: хто винен у сімейних негараздах?

0

Не варто недооцінювати прекрасну половину людства, яку нерідко вважають ще й слабшою. Жінка не тільки вміє «пиляти»  чоловіка, а й може добряче відгамселити  його.  У найкращому випадку  домашня сварка закінчиться в міліції, в найгіршому – в травмпункті.

Хто починає?

Якщо у подружньої пари сварка  доходить до бійки, то в результаті перед законом відповідає чоловік. Адже найчастіше жертвами сімейного насильства стають дружини, матері та дочки. Але не безпідставно. Фахівці наголошують, що нерідко жінки самі підштовхують коханих до таких дій.

– Поступове зростання напруги в сім’ї – це перша фаза, – каже сімейний психолог Ніна Когут. –  Усе, що робить і каже жінка, викликає роздратування з боку чоловіка. Йому здається, що вона все робить не так, як потрібно: неправильно приготовлений обід, недоглянуті діти, відсутність інтимного життя… Факторів чимало.  Але жертва сімейного насильства може бути провокатором. Бо ж постійні нарікання на маленьку зарплатню та відсутність уваги можуть дістати навіть незворушного флегматика.

За словами психолога, багато жінок можуть роками жити з алкоголіком  або з чоловіком, який постійно піднімає на неї руку, але при цьому вона не намагається вирватися з його полону. Таке життя м’яко кажучи не приносить задоволення, але вона не йде.

– Жінка може боятися агресора. А страх можуть підсилювати постійні погрози чоловіка, – каже Ніна Когут. –  Вона терпить заради дітей чи через те, що боїться залишитися самітницею. Насправді у багатьох заміжніх жінок є комплекси, через які вони можуть вважати себе непривабливими або нецікавими для інших чоловіків.

Однак, є й інша сторона медалі. Тип жінок, яких в народі прозвали «пилами», доводять коханого до точки кипіння, розуміючи можливі наслідки. Психолог запевняє, що деякі з них навіть отримують задоволення від створеної ними ж проблеми.

–  Знаю випадки, коли жінки записують усі грішки чоловіка у записник, – каже психолог. – Для чого? Для того, щоб у підходящий момент  пам’ятати дні, коли він спізнився з роботи, не помив посуд, звинуватив у чомусь чи обізвав її…  Це може бути  як на випадок самозахисту, так і для нападу.

Закінчується штрафом

Яким би не був конфлікт,  постраждалий, який не може розібратися із родинними проблемами, викликає міліцію. Таким чином жертва намагається задіяти третю сторону.  Але не тільки для того, щоб кривдник відповів перед законом. Достатньо лише налякати його чоловіками у формі.   Адже часто все вирішується в квартирі заявника, до офіційної заяви діло не доходить.

-Подзвонили в міліцію, хлопці приїхали, на місці розібралися, а заяву не пишуть. Такі випадки бувають досить часто, – каже начальник сектору дільничних інспекторів міліції Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області Петро Власюк. – Навіть при наявності заяви довести справу до суду важко. Адже в квартирі, де знаходиться лише дві людини, немає свідків. Слово одного проти слова іншого. Навіть  довідка з травмпункту про отримання тілесних ушкоджень може не стати доказом. Насильник повинен сам зізнатися в тому, що накоїв.

Спеціальна відповідальність за вчинення саме насильства в сім’ї міститься тільки в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Тобто насильник обійдеться лише легким переляком, отримавши в покарання невеликий штраф або адміністративний арешт.  До речі, останній застосовується судом як крайній захід. Про це свідчить статистика.

– За вчинення насильства в сім’ї у Хмельницькому минулого року складено більше 450 адміністративних протоколів, – каже Петро Власюк. – І лише два правопорушника були покарані адмінарештом до 15 діб. Відносно жертви вони вчинили психологічне насильство. Інші такі порушники платили штраф. За перший раз законом передбачений штраф  від 17 до 85 гривень. Як правило, після сварок подружжя мириться, й тоді сплачувати штраф нерідко приходить дружина.

Однак, адміністративна відповідальність передбачається лише у випадку, коли вчиняється будь-які дії  психологічного, економічного та у деяких випадках фізичного характеру. Якщо ж в хід пішли кулаки і постраждала сторона отримала  тілесні ушкодження, то лише штрафом тут не обійдеться. У Кримінальному кодексі України немає окремої статті, яка передбачає відповідальність саме за вчинення фізичного насильства в сім’ї. Але тут міститься достатня кількість статей, що передбачають відповідальність за нанесення тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості, побої, мордування, вбивство.

Де допоможуть:

– Хмельницький міський відділ міліції

вул. Пушкіна, 15, т. 69-22-83

– Зарічанський відділ міліції

 Старокостянтинівське шосе, 14, т. 63-10-86

– Південно-Західний відділ міліції

вул. Інститутська, 12/1, т. 4-90-46

Телефон довіри – 15-50

Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги

вул. Заводська, 61/1, тел. 74-64-72

Управління праці та соціального захисту населення

вул. Проскурівського підпілля, 32, т. 65-85-74

Хмельницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

вул. Кам’янецька, 38, тел. 65-73-28

Правову допомогу можна отримати в спеціалістів Центру протидії дискримінації за ознакою статі:

Хмельницька обласна громадська організація «Подільська

правова ліга»

пров. Пушкіна, 1, м. Хмельницький, 29000

тел.:(382) 72-01-95


Нагадаємо, сайт vsim.ua розпочав спеціальний проект для жінок і про жінок «Хмельницький і жінка».  

 

Читайте також

Березень 6, 2015 |
Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів