За здачу зброї бойовикам на лаві підсудних опинився капітан з Хмельницького

0

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області засудив до двох років ув’язнення капітана 25-ї окремої повітряно-десантної бригади за “бездіяльність військової влади, яка призвела до важких наслідків”. З вини командира розвідувальної десантної роти військової частини А1126 бойовики заволоділи чималим арсеналом зброї. Проте Феміда замінила ув’язнення на службове обмеження протягом двох років з відрахуванням з суми грошового забезпечення 10% у дохід держави.

З серпня 2013 року хмельничанин служив командиром розвідувальної десантної роти 25-ї окремої повітряно-десантної бригади (військова частина А1126), що дислокується у містечку Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області. У квітні минулого року хмельницького капітана разом з ще 27 бійцями направили на російсько-український кордон у Луганську область. Там десантники повинні були розбити два спостережні пости для демонстрації військової присутності, збору інформації щодо оперативної обстановки у прикордонній смузі та патрулювання.

13 квітня 2014 року військові почали виконувати свої завдання, проте майже одразу їх заблокували невідомі. Згодом на поміч бойовикам приїхали ще 12 легкових автомобілів.

“Невстановлені цивільні особи висловлювали обурення присутністю військовослужбовців, яких вони вважали начебто представниками «Правого сектору», вимагаючи від останніх передати їм зброю та боєприпаси. Близько 12:40 того ж дня колона розвідувальної десантної роти на трьох військових автомобілях “Камаз” у супроводі цивільних автомобілів вирушила у напрямку міста Ровеньки Луганської області, неподалік від якого знов була блокована невстановленими цивільними особами, котрі вимагали від військовослужбовців скласти зброю та повернутися до пункту постійної дислокації військової частини. Тоді ж до місця зупинки колони прибули представники самопроголошеної Луганської народної республіки”, – йдеться у матеріалах справи.

Згодом українським військовим таки дали дорогу, але супроводжували їх аж до Слов’янська Донецької області близько 30 автомобілів бійців ЛНР. Там до десантників вийшов самопроголошений “народний мер Слов’янська” В’ячеслав Пономарьов. Незабаром під’їхали і четверо невідомих, один з яких представився військовослужбовцем Російської Федерації – “Прапором”.

Бойовики запропонували українським десантникам здати зброю та перейти на бік ДНР, проте на це отримали відмову. Військових оточили озброєні деенерівці, яким на допомогу приїхали близько сорока людей – переважно жінки.

“Наблизившись до військовослужбовців, цивільні особи почали виривати з рук військовослужбовців зброю. На попередження про застосування зброї нападники не реагували, – йдеться у матеріалах справи. – Невстановлені особи озброєні автоматичною зброєю, діючи спільно з цивільним населенням, почали звужувати коло оточення військовослужбовців Збройних Сил України, унаслідок чого група невстановлених цивільних осіб відібрала у військовослужбовців зброю, бойові припаси та військові транспортні засоби.”

Як результат, у руках бойовиків ДНР опинилися 15 автоматів Калашникова, по п’ять ручних кулеметів “РПКС-74”, пістолетів “АО-44” та снайперських гвинтівок СВД, понад 6300 набоїв різного калібру, близько 70 різнотипних гранат, автомобілі “Камаз” і “УАЗ” та інше військове спорядження.

Капітана з Хмельницького звинуватили у бездіяльності та порушенні Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України. Командир розвідувальної десантної роти умисно не виконав службові обов’язки, а саме: не застосував зброю для запобігання насильницького заволодіння невідомими військового майна, не відбив напад на військовослужбовців, не затримав озброєних осіб, які погрожували і становили загрозу бійцям Збройних Сил України, та не організував управлінням вогнем особового складу підрозділу.

Командиру розвідувальної десантної роти довелося укласти угоду із військовим прокурором та визнати свою вину у порушенні частини другої статті 426 Кримінального кодексу України — бездіяльність військової влади, яка призвела до важких наслідків. Слов’янський міськрайонний суд Донецької області засудив хмельничанина до двох років ув’язнення, але одразу ж замінив покарання на службове обмеження для військовослужбовців протягом двох років з відрахуванням з суми грошового забезпечення 10% у дохід держави.

17 Лютого, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів