В Хмельницькому підривали вибухівку, рятували від газової атаки та авіанальоту (ФОТО)

0

Сьогодні мешканці вул. Інститутська були наполохані скупченням спецтехніки та гучними звуками сирени та повітряної тривоги в районі Хмельницького національного університету. Люди ніяк не могли взяти до тями, що насправді відбувається, й нажахано вслухувалися у передачу сигналу «Увага всім!». Насправді ж, пожежники, фахівці газової служби, медики та представники Державної служби надзвичайних ситуацій зібралися на майданчику біля третього корпусу вищого навчального закладу для того, аби роз’яснити студентам, як поводитися при виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вчиненням терористичних актів. А також задля вдосконалення навичок та практичних дій керівного складу, органів управління та формувань цивільного захисту ХНУ.

Студентів зібрали на майданчику біля третього корпусу Хмельницького національного університету

Навчання були максимально наближені до реальних надзвичайних ситуацій й проходили за заздалегідь відпрацьованим сценарієм. Так всі присутні мали змогу спостерігати за утилізацією підозрілої валізи, яку ніби-то хтось залишив у приміщені університету. Представники спецслужб її знешкодили та підірвали на очах схвильованих студентів. Але на справжній блокбастер схожа була газова атака та її нейтралізація. Увійшовши у приміщення, за допомогою газоаналізатора, працівники ланки радіаційного та хімічного спостереження обстежили його на наявність у повітрі небезпечних хімічних сполук. А виявивши постраждалого — винесли його на ношах із корпусу та передали медикам для надання допомоги. Більше того, студентам довелося у терміновому порядку евакуюватися з приміщення університету та спуститися в захисну споруду-бомбосховище після гучного повідомлення про авіаналіт.

«Нині вперше на базі національного університету пройшли навчання з питань цивільного захисту, — каже заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення обласної адміністрації Юрій Шкабура. — Обрали ми саме цей заклад тому, що сюди щодня приходить п’ять тисяч студентів і вони повинні бути захищені, мають знати, як їм діяти в тій чи іншій екстремальній надзвичайній ситуації. Представники державної служби головного управління з надзвичайних ситуацій та служба безпеки України ставили собі за мету оповістити дітей та розказати їм про те, як пройти та поводитися у захисних спорудах. Також нами була проведена показова евакуація студентів та викладачів. У наш час подібні заходи дуже важливі й повинні проводитися регулярно, адже кожна людина має бути обізнана, повинна знати як їй захиститися та діяти при виникненні небезпеки».

Бомбосховище обладнане навіть медпунктом

Участь у навчаннях брали пожежники, працівники СБУ, ДСНС, медики, працівники газової служби

Всі навчання були максимально наближені до реальних надзвичайних ситуацій

 

1 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів