Уряд поки не готовий назвати ціну життя добровольця АТО

0

У 609 тисяч гривень Кабмін оцінив життя військових Збройних Сил України. Принаймні стільки отримає сім’я загиблого солдата української армії.

“Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №975 від 2013 року визначено порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у випадку загибелі та поранення військовослужбовця, – пояснює заступник військового комісара Хмельницького обласного військового комісаріату по роботі із особовим складом та громадськістю Володимир Гучок. – На сьогоднішній день діють такі виплати: у випадку загибелі — 609 тисяч гривень, у випадку отримання поранення, внаслідок чого настала інвалідність, відповідно до групи інвалідності, відшкодування складатиме від 182 до 304 тисяч гривень. Якщо ж військовослужбовець отримав поранення без встановлення інвалідності, відшкодування складатиме від 60 до 85 тисяч гривень”.

Проте, якщо ви є бійцем добровольчого батальйону, який не відноситься до Збройних Сил України, на вас норми цієї постанови не відносяться, як і пільги.

“На рівні Кабінету Міністрів України це питання вирішується. Не може так бути, що одна людина захищала Україну і отримала пільги та відшкодування, а інша захищала Україну і не отримала. Це принципове питання і, я думаю, керівництво держави найближчим часом його вирішить”, – запевнив військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату Сергій Присяжнюк під час гарячої лінії.

Для солдатів військових частин Збройних Сил України передбачені такі пільги:

1) безоплатне одержання ліків, протезування та санаторно-курортне лікування,

2) 75% знижка за користування житлом, комунальними послугами та палива,

3) безплатний проїзд усіма видами міського та приміського пасажирського транспорту,

4) користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками та шпиталями,

5) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів,

6) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація,

7) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності,

8) використання чергової щорічної відпустки у зручний час,

9) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності,

10) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

4 Лютого, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів