Універсальні буржуйки та автомобіль-розвідник

0

Пічки з Городка зручніші, ніж ті, якими забезпечує військових держава, бо вони горизонтальні, «лежечі», як каже Василь. Біля такої буржуйки можна не лише самому грітися, а й їсти варити і навіть помитися. Їх легко транспортувати, вони дають більший об’єм тепла. До такої пічки можна закидати великі бруски дров, і доки вони не вигорять (а це – п’ять-шість годин), до буржуйки можна не заглядати. Перші пічки Василя Петльованого були призначені лише для обігріву та приготування їжі. Надалі він їх удосконалив – збоку приладнав відкидний столик, ззаду – кран, до якого можна підключити душ.

Для виготовлення буржуйок пан Василь використовує спеціальні труби. Каже, що й старі газові балони підходять, але вони трохи затонкі й за рік перегорають. Чоловік викуповує у населення металобрухт й вимінює його на труби потрібного діаметру. «У минулу хвилю мобілізації я отримав повістку, пройшов медкомісію, – розповідає Василь Петльований. – Але оскільки я батько чотирьох дітей, то до війська мене поки не взяли. Та стояти осторонь подій в країні я не міг. Тому разом з дружиною купували шкарпетки, речі особистої гігієни і передавали волонтерам, які доставляли допомогу у зону АТО. Восени, коли стало зрозуміло, що військові дії закінчаться нескоро, змінили напрямок допомоги. Оскільки маю свою кузню, а там хлопцям потрібні пічки, вирішив робити для них буржуйки. Запропонував долучитися своїм працівникам. Вони погодилися». І вже десять пічок з Городка зігрівають на Сході наших військових. Ще шість чекають відправки. «Нещодавно телефонували хлопці з-під містечка Щастя та Волновахи, дякували за нашу роботу, – каже чоловік. – Було дуже приємно, що наша праця не є марною». Така довіра змушує чоловіка бути ще відповідальнішим. З однієї тонни металобрухту вийде сім буржуйок, які зігріють наших захисників.Та саме з металобрухтом є проблеми.

Але Василь Петльований не засмучується. І виношує ідею обладнання для військових джипа-розвідника. Вже й автомобіль знайшов, незабаром його привезуть до Городка. «Двигун потрібно буде захистити бронею, – ділиться планами пан Василь. – У кузові поставимо кулемет, а спереду обладнаємо захист від ворожих куль. Дуже хочу, щоб робота моя і моїх товаришів пришвидшила нашу перемогу, щоб хлопці повернулися додому, до своїх рідних, живими». На спецавтівку вже вдалося зібрати 20 тисяч гривень, але потрібно ще 40 тисяч.

P.S.Не будьте байдужими до тих, хто вас захищає! Навіть маленька частинка вашої допомоги стане у пригоді. Якщо ви маєте бажання долучитися до благодійних проектів, телефонуйте: Михайлу Чайковському за номером (068) 01-03-108, Василю Петльованому – (067) 38-12-260 або у редакцію.

1 Лютого, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів