У Старокостянтинові розпочали лікувати душі воїнів АТО

0

Перші пацієнти почали проходити лікування в психіатричному відділенні реабілітаційного центру, який відкрився на базі військового госпіталю Міністерства оборони України у Старокостянтинові.

Багато бійців, які повернулися із зони АТО, отримали не тільки фізичні каліцтва, а й душевні травми. Вони надмірно дратівливі й агресивні, у них порушений сон, немає апетиту. Більшість з цих чоловіків починають «воювати» і в мирному житті.

“Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, часто страждають психічною травмою, яка переростає в пост-травматичний стресовий синдром, – розповідає головний психіатр Міністерства оборони України, начальник клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю МО України Олег Друзь. – Він може проявитися через місяць після перенесеної реакції на позамежний стрес або розвинутися через півроку. Люди, що страждають пост-травматичним стресовим синдромом, часом поводяться неадекватно в самій звичайній ситуації. Наприклад, боєць стоїть в магазині в черзі і чує якесь слово, яке сприймає на свій рахунок, – і виникає конфлікт. А військовослужбовці, звільнені за станом здоров’я, почувають себе кинутими, ображаються або зляться на тих, хто не воював. З початку бойових дій психіатрична допомога знадобилася більше семи тисячам силовиків. І ця кількість з кожним днем збільшується.

На базі військових госпіталів і санаторіїв ми активно відкриваємо психіатричні відділення, де постраждалі зможуть отримати необхідну допомогу психіатрів, психотерапевтів, психологів та інших фахівців. Тиждень тому перших пацієнтів прийняли в реабілітаційному центрі, відкритому на базі військового госпіталю у Старокостянтинові. Попередньо ми навчаємо персонал, адже багатьом співробітникам вперше доводиться мати справу з такими хворими.

Подібні відділення вже працюють і в санаторіях Хмільника Вінницької області, Пущі-Водиці під Києвом, у госпіталях Одеси, Харкова, Дніпропетровська. За домовленістю з Міністерством охорони здоров’я України для бійців АТО відкриваються реабілітаційні центри на базі госпіталів для ветеранів Великої Вітчизняної війни. Ми також пропонуємо об’єднати зусилля медикам інших силових структур, адже лікар, який бачив пацієнта на полі бою, може надати йому більш кваліфіковану допомогу. Намагаємося налагодити контакти і з обласними психіатричними лікарнями, психіатрами в райцентрах, щоб військові, які страждають психічними розладами, були під наглядом, могли проходити лікування.”

За словами Олега Друзя, кожному бійцеві необхідний дво- або тримісячний курс психологічної реабілітації, інакше в Україні можливе повторення «в’єтнамського синдрому». Багато американських солдати і офіцери, які воювали у В’єтнамі, так і не змогли пристосуватися до мирного життя. Душевні травми вони «заліковували» алкоголем, наркотиками, скоювали злочини або суїцид. Подібні проблеми спостерігалися і в українців, які воювали в Афганістані – вони страждали «афганським синдромом».

Наталія САНДРОВИЧ, «ФАКТИ»

13 Лютого, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів