У Хмельницькому смолоскипним маршем вшанують загиблих під Крутами

0

У четвер, 29 січня, у Хмельницькому відбудеться смолоскипний марш на честь героїв Крут. Хмельничани вийдуть на майдан Незалежності о 17:30 і зі смолоскипами пройдуть вулицями міста.

“Традиційно марш розпочнеться на майдані Незалежності, далі пройде вулицями Кам’янецька, Подільська, Соборна, Проскурівська і завершиться поблизу пам’ятника Тараса Шевченка. Ми закликаємо хмельничан долучитися до ходи, факелами забезпечимо. У 1918 році студенти повстали проти загарбників, сьогодні ж Україна бореться проти того самого ворога”, – розповів організатор смолоскипового маршу Віктор Бурлик.

Довідка

29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути (130 км на північний-схід від Києва) стався бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, які захищали підступи до Києва. Більшість українських добровольців були членами молодіжного Братства українських самостійників Юнацької школи імені гетьмана Богдана Хмельницького та Студентського куреня Українських січових стрільців – переважно студенти Київського університету, політехнічного інституту та гімназисти. Бій тривав 5 годин. Всі студенти загинули. У перебігу військових дій цей бій вирішального значення не мав, – та у свідомості багатьох він набув особливого значення завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів.

1422266147

26 Січня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів