У Хмельницькому комп’ютерні курси закінчили 28 людей похилого віку

0

У Хмельницькому завершився курс навчання роботи на комп’ютері для людей старшого віку. Соціальний проект “Комп’ютер доступний кожному” з ініціативи активістів громадського об’єднання “Самопоміч” стартував у обласному центрі у грудні минулого року. На заняттях пенсіонерів і всіх охочих навчали основам комп’ютерної справи: працювати з документами, читати інформацію з носіїв, а також користуватись Інтернетом. Тепер організатори набирають нові групи і запрошують на навчання усіх, хто прагне освоїти комп’ютер. Курси безкоштовні, всього за програмою має бути 12 уроків.

“Мета проекту “Комп’ютер доступний кожному” – навчити людей старшого віку користуватись комп’ютером. Ми починаємо з основ: як увімкнути техніку, що це таке, аж до оволодіння програмами “Ютуб”, “Скайп”. Курс навчання завершили уже 28 учнів, – пояснює куратор проекту Інна Смик.

За словами організаторів, ідея таких курсів виникла ще декілька років тому у Львові. Спочатку виникали сумніви, чи стане популярним проект у Хмельницькому, але замість однієї групи набрали аж декілька.

“Ми не очікували такої кількості людей, у нас не було стільки учителів, тому ми звернулися до Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії по допомогу. Студенти працюють за індивідуальними програмами з кожним учнем, адже в кожного бажання навчитися чогось іншого, – каже активіст громадського об’єднання “Самопоміч” Микола Моцний. – Тепер ті, хто закінчив курси, уже знають, що таке мишка, флешка, робочий стіл. Комп’ютер для них друг. Проте ми не прощаємося з ними зовсім, вони зможуть навчатися далі індивідуально.”

62-річна Лідія Тавровецька уже навчилася не тільки вмикати комп’ютер, а й шукати в Інтернеті потрібну інформацію. Коли закінчується урок, вона читає про садівництво і городництво.

“Дуже вдячна нашим учителям за ангельське терпіння. Я й не думала, що в своєму віці буду працювати на комп’ютері. В Інтернеті багато чого можна знайти: матеріали про сад, город, і про лікарські трави. “Гугл” знає все”, – каже пенсіонерка.

“Я навчився, з якого боку підійти до комп’ютера, як включати, як працювати. Тепер умію створювати документи, набирати текст, листуватися, користуватись Інтернетом. Такі знання не завадять”, – переконаний 51-річний підприємець Сергій Крулик.

Працювали з учнями, яким “трохи за…” волонтери і студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Усього десять осіб.

“Починав викладати я на початку лютого, заняття були двічі на тиждень. Спочатку це важко, тому що потрібно було вчити елементарного. Але був прогрес: ми побачили, що люди починають вільно користуватися Інтернетом, листуватись електронкою. Те, що довго доводилось пояснювати, мене не дратувало. Я розумію, що люди навчаються, і приємно, що вони хочуть розвиватися”, – розповідає 17-річний волонтер Владислав Лисенко.

На останньому занятті учні складали своєрідний іспит: відповідали на тестові запитання щодо того, чого вже навчилися. Їм вручили сертифікати про закінчення курсів, а привітали із “випуском” студенти-волонтери, працівники бібліотеки та організатори.

З 7 квітня уже розпочнуться навчання для нової групи. Записуватися на курси можуть усі охочі, незалежно від віку та рівня знань. Заняття проходять у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва (вулиця Соборна, 33). Як зазначають організатори, надати приміщення для проведення курсів уже пропонують інші бібліотеки. Записатися на комп’ютерні курси можна у бібліотеці або за телефонами: 096-907-94-83 (куратор проекту Інна Смик) та 067-382-40-80 (об’єднання “Самопоміч”).

 

5 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів