У бібліотеці навчаються безпеці

0

Читач написав на сайт:

1 квітня бібліотека-філія №11 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи перетворилася на справжній тренувальний полігон, а підлітки-волонтери бібліотеки Дузяк Юлія, Гунько Юлія та Олійник Настя на бібліо-десантників МНС.

Саме із подорожі на територію навчання МНС почався тиждень пожежної безпеки для учнів 5-Б класу СЗОШ №27.

Дівчата-волонтери навчали дітей як діяти, якщо пожежа застала їх самих, коли дорослих немає вдома. Навчання більше було схоже на гру, де діти стали справжніми десантниками МНС. Школярі змагалися, хто краще збере «рюкзачок безпеки» з необхідними при евакуації речами та зрозуміли, що без батарейок навіть найкрутіший ліхтарик стане непотрібним.

«Чи може бути панамка засобом індивідуального захисту? Коли не можна викликати служби швидкого реагування?», – відповіді на ці та інші незвичні питання діти дізналися із вікторини «Не розгубись». А ще діти читали вірші з правилами пожежної безпеки, тренували увагу за допомогою «руханки».

На запитання дітей відповідала Лисюк Віталіна Олександрівна, старший викладач-методист навчального пункту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. «Те, як жваво діти задавали питання, говорить про актуальність теми. Їх цікавить все: і яка напруга небезпечна для людини, і чому вибухають електролампочки, і наскільки небезпечне комп’ютерне обладнання?», – розповіла Віталіна Олександрівна. Захід закінчився, але не закінчилися лавина запитань від дітей.

Переглядаючи книжкову виставку-застереження «Захистимо життя від пожеж»,5-класники знаходили у книжках тематичні листівки-пам’ятки, які забрали додому, щоб розповісти батькам, чому вони навчилися у бібліотеці.

«Мені сподобалося навчати дітей правилам безпеки у бібліотеці. Звичайно, краще, щоб лихо оминало домівки, проте у разі надзвичайної ситуації ці знання зможуть врятувати їх життя. Не можна надіятися тільки на дорослих, адже часто ми приходимо зі школи, і до вечора залишаємося вдома самі. Треба знати хоча б елементарні правила безпеки, щоб не впасти у паніку і врятуватися. Для мене велика відповідальність і честь бути ведучою у бібліотечному заході та тренувати дітей»

Волонтер Настя Олійник

«Готуючись до заходу, ми включили в навчання практичні вправи по збору «безпечного» рюкзака. 30 секунд, за які учасники вибирали речі першої необхідності, імітують той поспіх, що виникає у реальному часі під час термінового збору».

Волонтер Юлія Дузяк

«Коли я дивлюся новини, де розповідають про різні аварії та пожежі, в яких загинули діти, то дуже засмучуюся. Багато трагедій можна було б уникнути, якби люди приділяли більше уваги пожежній безпеці. Я дуже зраділа, коли мені запропонували провести у бібліотеці навчання-тренінг для п’ятикласників. Я впевнена, що вони, граючись, запам’ятають набагато більше, ніж коли їм просто про це розповісти»

Волотер Юля Гунько

«Зараз в нашій країні тимчасово неспокійно. У складні і неспокійні часи сучасна бібліотекамає всі можливості, щоб подбати пробезпеку маленьких читачів. Саме тому бібліотекарі організували таке навчання, де старші діти граються з молодшими, при цьому навчаючи їх елементарним правилам безпеки. Цим заходом ми відкриваємо тиждень пожежної безпеки, який буде проводитися для користувачів усіх бібліотек міста».

2 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів