Південний Буг перетворився на смітник – у воді гине риба, а на набережній смердить

0

Ще на початку січня в Хмельницькому масово гинула риба. Тоді більшість рибаків казали, що це відбувається через нестачу кисню, тому і мальок просто задихався. Та зараз, коли лід майже розтанув, мертва риба знову почала з’являтися на берегах річки. А люди почали скаржитися на неприємний запах,який відчутно біля  Південного Бугу.

– Щоранку гуляю на березі зі своєю собакою. Люблю пройтися і подихати свіжим повітрям. Та останніми днями зі сторони річки постійно щось тхне і довго заходитися тут просто неможливо, – говорить хмельничанин Петро.

Для рибаків, окрім  річкових «ароматів», є й інша проблема – мор риби, який аж ніяк не сприяє покращенню кльову. Причиною усіх бід вони називають викиди виробничих відходів у річку.

– Регулярно рибалю на Бугу, хоча й улов бажає бути кращим. Уже декілька днів часто знаходжу мертву рибу на березі. І гине вона не через нестачу кисню, а через те, що з «Наркевицького  цукрового заводу» скидають різні відходи, – говорить рибак Артем.

Минулого року навесні в Південному Бузі теж гинула риба. І тоді були підозри, що причиною є скидання у воду отруйних речовин. Проте доказів цього знайдено не було і все знову «списали» на товстий лід, внаслідок чого риба задушилася. На сьогодні ж ситуація дещо інша – якість води не відповідає ніяким нормам. Попередньою причиною цього є отруйні речовини з цукрового заводу в Наркевичах. Як повідомляють в державній екологічній інспекції, невеликий викид був в листопаді. Набагато більший стався наприкінці грудня.

– Ми контролюємо ситуацію ще з листопада минулого року. Регулярно беремо проби і за підсумками проведення численних аналізів ми визначили, що у воді зараз більше норми органічних відходів, солей амонію та фосфатів. Рівень кисню у воді теж менше допустимого, – розповідає виконуючий обов’язки начальника Дережавноїекологічної інспекції у Хмельницькій області Микола Садлій. – Для того, щоб їх концентрація була меншою, потрібно зробити вилив води.

Для повноцінного аналізу ситуації, що склалася та вирішення проблеми була проведена спеціальна комісія, до складу якої увійшли інспектори екологічної інспекції, рибінспекції та  заступник міського голови. Також запросили спеціаліста із Кам’янець-Подільського національного університету.

– На перший погляд основною причиною дійсно є викид отруйних речовин. Та точніше зможу щось сказати після проведення аналізів води, проби якої я сьогодні взяв, – говорить декан природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету Микола Матвєєв.

Невирішеною поки що залишається і проблема забруднення Південного Бугу. Рівень води в річці суттєво впав і на березі «красується» багато сміття. Це погано не лише для екології, а й для безпеки. Адже влітку розпочнеться купальний сезон, а скла тут є чимало.

– Зараз рівень води впав. Тому саме час прибратися біля річки. Для цього будемо залучати комунальні служби. А щодо мору риби, то будемо приймати якісь рішення уже після надходження результатів аналізів та висновків з усіх інстанцій, – говорить заступник міського голови Олександр Вінніков.

Проблема залишається невирішеною. Чи принесуть перевірки результати, дізнаємося уже в лютому. Слідкуйте за оновленнями  на vsim.ua.

30 Січня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів