Пенсії підвищать аж у грудні

0

Сподівання пенсіонерів на підвищення пенсій у новому році не справдилися. З січня діють ті самі соціальні стандарти, що й минулого року. Тобто, мінімальна зарплата 1218 гривень, мінімальна пенсія 949 гривень. І лише під кінець року вони зростуть. З грудня мінімальна заробітна плата стане 1378 гривень, а мінімальна пенсія – 1074 гривні.

Також Кабмін має намір скасувати систему спеціальних пенсій та обкласти податком високі пенсії. Причому високими вирішили вважати пенсії від 3654 гривні. Оподатковуватимуться гроші, які перевищать цю суму. До речі, аналогів такому податку немає ніде у цивілізованому світі. Якщо у деяких країнах й існує податок з пенсій, то з накопичувальної, а не солідарної частини. А з бідних взагалі податки не беруть. До того ж бідність у європейських країнах вимірюється зовсім не тими величинами, як у нас. Приміром, за стандартами ООН, до бідних належать ті, хто живе на суму, меншу за 17 доларів США на день. Тобто, на місяць виходить 510 доларів, що у гривнях складає більше восьми тисяч. Єдине, чим заспокоюють чиновники, це те, що багатих у їхньому розумінні пенсіонерів лише трохи більше трьох відсотків. Тобто, новий податок зачепить мізерну кількість пенсіонерів.

А от для жінок є хороша новина. Їм продовжили термін дострокового виходу на пенсію. Верховна Рада ухвалила проект Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо удосконалення пенсійного забезпечення). Цим законопроектом пропонується подовжити термін дострокового виходу на пенсію для жінок у 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи, до 1 січня 2022 року. Також законопроектом передбачається, що до 1 січня 2022 року за бажанням пенсіонера, за наявності довідки про зарплату для обчислення пенсії, також враховується зарплата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Взагалі ж у нашій області майже 423 тисячі пенсіонерів, серед яких близько трьох тисяч – переселенці з Криму, Луганщини та Донеччини.

Місячні пенсійні виплати в області складають понад 600 мільйонів гривень. Протягом минулого року на фінансування пенсій було спрямовано 7,1 мільярда гривень. Власні надходження складають лише 46 відсотків від цієї суми.

26 Січня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів