На стадії ліквідації банку кошти повертає його агент

0

Тому в клієнтів, які мають депозити у потенційних банках-банкрутах, є час для того, щоб спробувати повернути свої кошти.

Спершу правління Національного банку України приймає постанову про визнання певного банку неплатоспроможним (не слід ототожнювати з банкрутством). На підставі цього Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, як правило, в той самий день приймає рішення про введення тимчасової адміністрації у потенційний банкбанкрут. Зазвичай термін роботи такої тимчасової адміністрації складає три місяці, впродовж яких вона проводить ревізію активів банку, складає списки боржників за кредитними договорами та списки осіб, які мають депозитні рахунки у банку. Після цього починаються пошуки потенційних інвесторів, які можуть взяти на себе права і обов’язки банку.

Під час роботи у банку тимчасової адміністрації, сам банк зі своїх поточних активів здійснює виплати:

– депозитів, термін дії яких закінчився до введення тимчасової адміністрації або закінчиться до того часу, поки працює тимчасова адміністрація;

– коштів, розміщених на карткових рахунках клієнтів.

Під час роботи тимчасової адміністрації банк може виплатити максимально допустиму суму по депозитах, що не перевищує 200 тисяч гривень. Тому отримати більше цієї суми клієнти банків не зможуть. Задля отримання такої виплати, поки працює тимчасова адміністрація, клієнтам потрібно звертатися безпосередньо до відділення банку, з яким вони укладали депозитну угоду.

Вкладник набуває права на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами лише після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

На стадії ліквідації банку протягом 30 робочих днів з дня початку виплат, вкладник може отримати свої кошти в межах гарантованої суми 200 тисяч гривень, безпосередньо у відділеннях банка-агента. Після закінчення зазначеного терміну, виплати гарантованих сум відшкодування відбуватимуться за результатом розгляду індивідуальних письмових звернень вкладників (заяв) до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Для отримання вкладу клієнту неплатоспроможного банку необхідно знайти агента з видачі вкладів, дізнатися дату видачі коштів і в зазначений час з’явитися в офіс цієї організації з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Всю цю інформацію про агента з видачі вкладів, дату, місце і час проведення виплат вкладники проблемних банків можуть отримати на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб www.fg.gov.ua або за телефонами гарячої лінії фонду 0-800-308-108, (044)-392-48-72.

До речі, клієнтам банків, які мають непогашений кредит, не варто розраховувати, що у разі банкрутства банку кредит повертати не потрібно. Рано чи пізно з’явиться інвестор, який викупить майнові права і право вимоги за кредитом.

Консультував юрисконсульт юридичної клініки Хмельницького університету управління і права Володимир Хіміч.

Читайте також

Березень 1, 2015 |
Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів