На Хмельниччині судитимуть 20 продавців первоцвітів

0

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області у рамках операції “Первоцвіт 2015” виявили та притягнули до адмінвідповідальності 20 осіб. Тепер їхню долю вирішуватиме суд.

Як повідомляє Держекоінспекція області, рослини, занесені до Червоної книги, ростуть у заказниках “Панівецька дача”, “Сатанівська дача”, “Совий яр”, “Циківський”, які взяті під охорону. Зокрема, йдеться про шафран гейфелів – рослину декоративну і лікарську. Через масовий збір для продажу ареал виду значно зменшився.

“Збирання первоцвітів дуже шкодить природі рідного краю ще й тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до їх повного знищення. Крім цього, ушкоджуються також сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. У перспективі масове знищення ранньовесняних рослин збирачами заради малоприбуткового продажу і тимчасової вигоди призведе до помітного зменшення їх кількості в природі, а згодом і до повного зникнення цих видів”, – застерігають у Держекоінспекції.

Нагадуємо, операція “Первоцвіт 2015” триматиме до кінця травня, а відповідно продовжуються рейдові перевірки у місцях продажу червонокнижних видів рослин.

17 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів