Ірина Ковальчук: «При формуванні міського бюджету влада має дослухатися до думки людей»

0

Прийнятий напередодні Нового року Державний бюджет та зміни до податкового і митного законодавства поставили чимало гострих питань перед приватним бізнесом. Обговорити їх і зібралися громадські активісти, підприємці, преставники Торгово-промислової палати, обласної ради та адміністрації й фіскальних служб. Представники малого та середнього бізнесу гостро критикували ці зміни, адже через додатковий фіскальний тиск та складність адміністрування податків , вони лише стануть тягарем для реального сектору економіки міста.

Зокрема, йшлося й про податки та збори, які відтепер визначатимуться на місцях. До прикладу, податки на комерційну нерухомість та автотранспорт. Їх розміри мають бути визначені при прийнятті міського бюджету. Тому, наголошували присутні, так важливо, щоб міська влада долучилася до широкого обговорення цих нововведень, зробила їх прозорими. Натомість на круглий стіл, який мав на меті розглянути нові правила формування міського бюджету, ні депутати, ні представники виконкому не прийшли. І хоча до сесії, на якій має бути проголосований основний фінансовий документ міста залишилися лічені дні, ніхто ще не бачив його проекту (на відміну, до речі, від обласного бюджету, який був представлений громадськості). Активісти та підприємці зійшлися на думці, що самі підготують за запропонують владі ставки податку на нерухомість. А також звернуться до міськради з вимогою зробити бюджетний процес прозорим.

Голова громадської організації «Дія громади» Ірина Ковальчук також прозвітувала про те, що за результатами минулого зібрання, на якому йшлося про оренду комунальної нерухомості, в міській раді вже створено робочу групу. «Якщо будемо сидіти, склавши руки, проблеми наростатимуть, як снігова куля, – наголосила вона. – Це наші гроші, це наше місто. І ми маємо брати безпосередню участь в тому, що відбувається».

19 Січня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів