Хмельницьких водіїв вчили паркуватись – порушників «карали» наліпками на авто

0

Саме для цього організатори та ініціатори акції роздрукували наліпки із написами «Я ігнорую правила дорожнього руху», які клеїли на авто, аби присоромити водіїв, тим самим привчаючи їх не порушувати правил дорожнього руху.

Рейд вулицями міста розпочали ще зранку. Бажаючих взяти участь зібралось небагато, навіть попри те, що акція мала багато позитивних відгуків серед хмельничан у соціальній мережі «Facebook». Саме через мережу цю ідею і вирішили розповсюдити хмельницькі активісти.

Ініціатор заходу Олександр каже, що все почалось із того, що люди почали викладати фото порушників, які ігнорують правила паркування.

– Якби люди просто викладали  фото, сенсу не було б. Зміни б не відбувались, як би нічого ніхто не робив, – каже організатор. –  Так щоразу долучається все більше людей у групу та присилають майже щодня по 10, а то й 20 фото.

Олександр пояснює, що з цією ідеєю звернулись до Державтоінспекції у Хмельницькій області, на яку тут одразу відгукнулись. 

У рейд виїхало три екіпажі службових автівок. Перевіряти як паркуються хмельничани вирішили із центру міста, по Проскурівській. Чекати довго не довелося. Майже одразу інспектори та інші учасники рейду помітили іномарку, котра стояла майже на пішохідному переході. Власниця автомобіля теж не забарилась. На зауваження жінка реагувала не охоче, пообіцяла лиш, що такого більше не буде, сіла в авто і поїхала.

Наступних порушників теж виглядали не довго. Найбільше автомобілів, котрі місцем паркування викликали обурення не лише серед організаторів рейду, але й у прохожих, знаходилось на вулиці Проскурівського підпілля. Водії автівок залишали їх просто на пішохідному переході, прямо під знаком.

Інспектор з профілактичної роботи відділення ДАІ з обслуговування Хмельницького Андрій Прокопенко підходить до автомобіля, водія за кермом немає.

– У даному випадку водій здійснив кілька порушень правил – в’їхав під дорожній знак, він не мав права залишати тут транспортний засіб, не кажучи вже про зупинку автомобіля, – пояснив інспектор.

Андрій Прокопенко зазначає, що за дане адміністративне правопорушення передбачається відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 255 до 340 гривень. 

Більшість водіїв з розумінням реагували на зауваження інспекторів.

Акція викликала неабияке зацікавлення серед хмельничан, хтось обурювався, а хтось сперечався. 

  

Масовий рейд, в рамках акції «Я паркуюсь, як ХОЧУ», проводиться вперше. Тому на перший раз  інспектори проводять із водіями роз’яснювальну роботу, обмежуючись зауваженнями і попередженням.  

В обласному управлінні ДАІ запевняють, що подібні рейди потрібно проводити і надалі. У цьому переконані і громадські активісти.

– Ми хочемо навести порядок і лад у нашому місті, – каже голова громадської організації «ХАЛК» (Хмельницький авто любительський клуб) Володимир Огойко. – Тому наше завдання разом із працівниками ДАІ – культурно і ввіччливо, не перевищуючи своїх повноважень пояснити людині, що вона порушила правила дорожнього руху, а також допомогти інспекторам у виявленні порушників, – додав активіст.

Читайте також

Березень 14, 2015 |
Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів