Хмельничан навчали енергоощадності: на сонці варили каву та нагрівали воду

0

До Хмельницького у п’ятницю, 17 квітня, завітали екологічні активісти та експерти з енергетики з інформаційним туром “Енергонезалежність — наша спільна справа”. У центрі міста біля “Дитячого світу” для хмельничан заварювали каву та нагрівали воду. Як стверджують гості, пристрої, які допоможу зекономити гроші на електриці та газі, можна змайструвати вдома.
“Вимкнення одного енергоблоку на Запорізький атомній електростанції призвело до того, що більш глибокими стали віяльні відключення електрики. Саме тому потрібно децентралізувати генерацію електрики, – розповідає експерт Національного екологічного центру з енергетичної політики Тетяна Вербицька. – Це означає, що потрібно будувати маленькі електростанції, розвивати відновлювальну енергетику, обладнувати лічильниками багатоповерхівки та проводити інші заходи, які дозволять досягнути енергонезалежності.”
Експерти з енергетики продемонстрували роботу сонячних колектора та концентратора. На першому приладі нагрівали воду, а на іншому — готували каву за вісім хвилин. Пристрої повністю працюють за рахунок сонячного тепла. Зокрема, за допомогою сонячного колектора можна нагріти воду до 60 градусів тепла.
“Усі деталі до цих пристроїв є доступними у продажу у будівельних магазинах, а тому сонячний колектор чи концентратор можна виготовити у себе вдома. Ми роздаємо інструкції, як це зробити. До прикладу, виготовити колектор об’ємом на 80 літрів, який нагріватиме воду до 60 градусів тепла, обійдеться у шість тисяч гривень. Але, витративши один раз таку суму грошей, ви надалі не платитимете за гарячу воду”, – пояснює Тетяна Вербицька.
Як запевняють фахівці з енергетики, все більше українців цікавляться темою енергозбереження, адже тарифи на газ та електрику зростають, а енергія сонця безкоштовна. Хмельничанам такі новації сподобалися.
“Влітку на дачі нагріваю воду у чорній бочці, але те, що за допомогою сонця можна нагріти воду до 60 градусів чи приготувати їжу, то не знав, – ділиться Павло Петрович. – Зацікавила конструкція колекторів — усе досить просто, якщо не полінуюся, то спробую зробити його, тим більше, що деталі не хитрі і в господарстві є. Враховуючи, що у Хмельницькому вимикатимуть гарячу воду, то ці технології актуальні й для міста”.

Сонячним колектором можна нагріти воду до 60 градусів тепла.

Цей колектор є демонстраційним. Експерти запевняють, що його розмір може бути у рази більшим.

На сонячному концентраторі можна не лише каву варити, але й готувати їжу.

Експерти пропагували не лише енергоощадність, але й звертали увагу на необхідність зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Хмельничани жваво цікавилися приладами та принципом їх роботи.

 

17 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів