Експеримент по об’єднанню патрульної служби та ДАІ завершується. Правоохоронці кажуть, що злочинів поменшало

0

На цьому етапі, як розповідають в УМВС у Хмельницькій області, учасники експерименту здобували нові знання та намагались удосконалити вже отримані навички.

Заступник начальника УМВС у Хмельницькій області Роман Гаврилюк розповідає, що під час практичного етапу відбувалось багато змін.

– На підготовчому етапі ми здійснювали розрахунок сил, засобів. За час проведення практичного змінювалась кількість працівників, як патрульної служби, так і працівників ДАІ, змінювався час і сектори, на яких здійснювалось чергування, – зазначає Роман Гаврилюк. – Наразі за кілька днів завершиться підсумково-аналітичний етап, під час якого ми вже зможемо зробити висновки з експерименту.

Про загальний перебіг експерименту ділиться і начальник Хмельницького міського управління МВС України Василь Птащук.

– Розпочинаючи експеримент, ми провели детальний аналіз, за основу якого взяли досвід країн Європи, зокрема, Німеччини.

Нагадаємо, для проведення експерименту місто поділили на 6 секторів, однак, для більшої ефективності секторів стало 8. За кожну ділянку відповідав окремий екіпаж, де знаходились троє працівників. Це, на думку, міліціонерів, дозволяє бути мобільнішими та швидше реагувати на повідомлення громадян.

За словами Василя Птащука, проведення експерименту показують, що позитивні зрушення таки є, зокрема, у зменшенні кількості правопорушень та швидшому розкритті злочинів.

– Можна сказати, що експеримент позначився на розкритті злочинів. Наприклад, зменшилась кількість грабежів, кількість випадків важких тілесних ушкоджень, а також вуличних злочинів, – повідомляє головний міліціонер міста. – До прикладу, нещодавно отримали повідомлення зранку про те, що на проспекті Миру пограбували дівчинку, у неї  відібрали мобільний телефон. У нас була можливість направили на місце події всі екіпажі, які знаходились поряд, перекрили територію і за 20 хвилин затримали правопорушника, – розповідає начальник МВС. – Відповідно, якщо раніше був один автомобіль на місто, то було важко. Поки на виклик приїжджали правоохоронці, люди вже могли помиритись і тоді весь свій негатив виразити працівникам міліції, які відреагували на повідомлення.

Як повідомляють в УМВС, експеримент має певні зрушення і для самих працівників об’єднаної служби. Заробітну плату для учасників експерименту підвищили на 1 тисячу гривень.

Заступник начальника УМВС у Хмельницькій області Роман Гаврилюк каже, що, незважаючи на те, що практичний етап вже скінчився, ми надалі  продовжуємо нести службу як і під час експерименту. До якого часу це відбуватиметься – поки невідомо. Все буде залежати від матеріально-технічного забезпечення системи в цілому і нашого управління зокрема. Наразі заняття для працівників служб ще будуть проводитись.

Загалом, за час проведення експерименту спільні наряди двох служб отримали 1733 повідомлення від громадян про події та правопорушення. З низ було складено 737 адміністративних протоколів, серед яких, 543 – за напрямком ДАІ та 194 – служби охорони громадського порядку

Читайте також

Лютий 27, 2015 |
Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів