Для стихійних торговців у Хмельницькому знайшли більше 2,5 тисяч місць

0

В Хмельницькому продовжується боротьба із стихійними ринками. Торговців не лякають попередження від правоохоронців про можливі штрафи і конфіскацію товару. Не допоміг і черговий рейд міліціонерів.  Під час останнього рейду, за словами речника прес-служби хмельницького міського відділу міліції Катерини Терещенко, жодного протоколу так і не було складено. Стихійна торгівля у Хмельницькому продовжується у всіх мікрорайонах.

Ці точки знаходяться на вулиці Кам’янецькій (біля зупинки «Філармонія»), на проспекті Миру (біля «Сілістри»), вулиці Довженка (біля поліклініки №3), вулиці Чорновола (біля зупинки «Заготзерно») та на вулиці Проскурівського підпілля (біля овочевого ринку).  В управлінні торгівлі запевняють, що зможуть розмістити усіх бажаючих на комунальних ринках міста, а торгових місць вистачить усім. Їх на сьогодні обладнано 2656. Посадовці не розуміють, чому люди торгують на вулиці, коли є можливість робити це на спеціалізованих ринках. Мовляв, не можна на кожному шматочку території міста створювати ринок тільки тому, що це зручно

– Якщо взяти ринок «Ранковий», що біля зупинки «Філармонія», то протягом року він заповнявся не більше як на 30%. Звідси випливає, що люди просто не хочуть іти торгувати у спеціально відведені для цього місця. І якщо вони все ж надумають перейти на ринок, то у нас є можливість для його розширення. Зараз ми цього не робимо, оскільки немає сенсу ставити прилавки, які пустуватимуть, – розповідає «ВСІМ» заступник начальника управління торгівлі Олександр Луков.

Зрозуміло, що для бабці, яка принесла продати свої три пляшки молока, невигідно платити за місце і експертизу. Це розуміють і в управлінні торгівлі, але надія «розселити» торгашів посадовців не покидає.

– Я знаю багато людей, які за 8-9 років продажу молочних та інших продуктів навіть уявлення не мають, де у корови вим’я.  Близько 90%  із усіх продавців –  прості перекупщики. Для них сплатити за місце не буде великою проблемою, – розповідає Олександр Луков.

Для того, аби отримати місце на ринку достатньо заплатити за нього касовий збір та пройти ветсанекспертизу. Ціни усюди різні. Якщо на «Ранковому» за метр погонний торгового прилавку потрібно заплатити 3,20 гривні, то на «Кооператорі» – 9 гривень за метр. На «Дубово» ціна становить 5 гривень за квадратний метр прилавку.

Та не лише плата за торгове місце не влаштовує торговців. Ще однією проблемою, на їх думку, є відсутність нормальних місць на ринку.

– Я декілька днів приходила на ринок «Ранковий». Але спритніші уже позаймали усі кращі місця, – каже пані Наталія, яка торгує яйцями та овочами, –  І я змушена іти на вулицю, бо коли я стоятиму в самому кінці до мене може ніхто не підійти і нічого не купити.

Продавці уже створили  ініціативну групу,  вони планують звернутися до міської влади з проханням надати їм місця для продажу, адже більшість запропонованих варіантів від управління торгівлі їм не підходять. Торговці не виключають, що у їх звернені міститиметься прохання про встановлення прилавків прямісінько на тротуарі по Кам’янецькій. Тим часом правоохоронці  продовжуватимуть вестися профілактичні роботи. Чи дасть це якість результати, дізнавайтеся на vsim.ua.

Що  пропонують в управлінні торгівлі:  

Ринок

Кількість торгових місць

«Кооператор», Соборна, 11

1921

«Альтона Сервіс», Гарнізона 4/1

46

«Ранковий», провулок Гвардійський, 21

300

Сектори ринку «Ранковий» (вулиці Курчатова, Гастелло, Чорновола, Хотовицького)

270

«Дубово», вулиця Купріна 54/1

119

 

 

31 Березня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів