Чому мешканці вулиці Комунарів не хочуть жити на вулиці героїв Крут

0

Мешканці вулиці обурені, що їх не повідомили про зміну назви вулиці, і не вбачають у старій назві тоталітарного походження. Також вони хвилюються чи не принесе їм перейменування вулиці клопоту з документами (Газета “Є” писала про те, що варто знати людям, які живуть на нещодавно перейменованих вулицяхавт.). Про це вони заявили на засіданні топонімічної комісії міської ради
«Про те, що нашу вулицю перейменували, особисто нас ніхто не попередив. Не було ні надходжень повідомлень поштою, ні розклеєних оголошень. Ми дізналися про нововведення з засобів масової інформації, – розповідає житель вулиці Комунарів Валентин Підлісний. – Ми звикли до попередньої назви вулиці, і не хочемо, щоб її змінювали. Найменування нашої вулиці походить від слова «комуна», що означає громада. Тому воно ніяк не пов’язане з комуністичним минулим».
Як зазначив голова топонімічної комісії Костянтин Чернилевський, про рішення перейменування вулиць було завчасно повідомлено у багатьох державних засобах інформації. Спочатку було заплановано перейменувати у місті 35 вулиць, які мали тоталітарні назви. Але рішення прийняли лише для 17 вулиць. Інші ж залишилися з старими назвами через спротив хмельничан. А мешканці вулиці Комунарів не зверталися до них зі скаргами.
Про походження назви вулиці Комунарів розтлумачили в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї: «В 1947 році у Проскурів прийшов список з переліком запропонованих назв, які треба використати при перейменуванні вулиць. Такі списки розсилалися по всіх містах в Радянському союзі. У перелік були включені всі комуністичні, соціалістичні діячі. У тому рахунку пропонувалися перейменувати вулиці на Комунарів, Червоноармійська, Комуністична. Всі ті назви не були пов’язані ні з містом, ні з регіоном. Наступного року вулиця у Проскурові, яка ще не мала назви, отримала найменування Комунарів. Ця назва вулиці взята з рекомендованого переліку. Що значить вона пов’язана з тогочасною ідеологією».
Перейменовувати вулицю назад на Комунарів, чи залишити нову назву, депутати будуть вирішувати завтра на черговій міській сесії. Проект рішення внесений на розгляд міської ради.

 

7 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів