Антимонопольний комітет оштрафував молокозаводи у Славуті та Старокостянтинові

0

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало державне підприємство “Старокостянтинівський молочний завод” та “Славутський маслоробний комбінат” загалом на 14 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока для промислової переробки.

Як встановило відділення комітету, підприємства, заготовляючи у 2014 році молоко у Летичівському районі, одночасно знизили закупівельні ціни до 2,00 гривень. Об’єктивних причин для цього не було, оскільки вони мають різну спеціалізацію діяльності та різну номенклатуру молочної продукції, різні технологічні умови виробництва, обсяги закупівлі молочної сировини, потужності та ступінь їх зносу, різну собівартість виробництва молочної продукції та різні шляхи її реалізації покупцям.

“Проведений Відділенням аналіз дає підстави стверджувати, що при збільшенні статей витрат (енергоносії, заробітна плата тощо) молокопереробні підприємства не вживають достатніх заходів щодо мінімізації та оптимізації витрат, а використовують механізм антиконкурентних дій та перекладають свої ризики на здавачів молока, – коментують в обласному відділенні Антимонопольного комітету України. – Схожі дії ДП “Старокостянтинівський молочний завод” та ПП КФ “Прометей” в особі філії “Славутський маслоробний комбінат”, при відсутності між ними антиконкурентних домовленостей, були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції”.

15 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів