Хмельницький Академічний Обласний Театр Ляльок

Added by admin

0 reviews

Listed in Відпочинок

  • м. Хмельницький, вул.ПРОСКУРІВСЬКА 46 46
  • +38(0382)76-48-69 , 76-52-95
Contact Listing Owner

Contact the Listing Owner

To inquire about this listing, complete the form below to send a message to the listing owner.


Театр засновано у 1970 році Сергієм Єфремовим. Спершу він містився у 2 кімнатах тодішньої обласної філармонії.
Відкривали театр з великим ентузіазмом. Перші актори — Е. і Є. Ткаченки, О. Колчинська, В. Андрієнко з допомогою художника А. Цуканова наполегливо працювали над першою виставою «Повсталі джунглі», прем’єра якої відбулася 3 листопада 1970 року з великим успіхом. Для другої вистави, якою відкривалася друга творча група (дует артисток Л. і Г. П’ясецьких та нині заслужена артистка України Л. Янчишина), була обрана п’єса польського автора З. Поправського «Котик-Вуркотик».
На 2-й рік існування колективу (1971) до нього долучилось чимало нових акторів, а 1972 року до театру прийшов головний художник Василь Безуля.
Постановкою за поемою С. Неріс «Егле — королева вужів» (дуже популярна вистава) 2 березня 1974 року відкривалося перше стаціонарне приміщення театру на вулиці Кірова (нині Володимирська), 103.
У період 1976—89 роки театр очолює Леонід Попов. У цей час колектив поповнився професійною творчою молоддю, збагатився репертуар театру. Вистави Л. Попова «Маленький принц» А. Сент-Екзюпері, «Дванадцять» О. Блока, «Василькові рушнички» Г. Павленко, «Золоторогий олень» Д. Павличка (режисер І. Рожко) та інші були яскравими спробами знайти своє місце в театральному процесі через класичну літературу, поезію, фольклор.
Наприкінці 80-х років в театр прийшли випусники ЛДІТМІКА художник Михайло Ніколаєв та режисер Сергій Брижань.
Вистави «Хом’ячок та Північний вітер» Х. Паукша, «Івасик-Телесик» за українською народною казкою, «Чарівна зброя Кендзо» за М. Супоніним, «Тарас» Б. Стельмаха, «Відлуння» за ідеєю І. Уварової стали етапними в творчих пошуках, визначивши шлях до поетичного театру.
У теперішній час (2000-ні) Хмельницький обласний театр ляльок перебуває в пошуку нових засобів художньої виразності в поєднанні з народними джерелами, а також загальноєвропейською культурною традицією.
5 листопада 2009 року театр отримав статус академічного, відтак його назва тепер звучить: Хмельницький академічний обласний театр ляльок.
Репертуар та діяльність:
У репертуарі Хмельницького обласного театру ляльок — постановки для дітей, а також для дорослих — вже від перших років функціонування творчий колектив театру звертався до «дорослої» тематики. Зокрема, одними з перших (1970-ті) вистав для дорослих були «Божественна комедія» І. Штока та «Концерт».
Загалом у д!ючому репертуар! хмельницьких лялькарів понад 50 вистав.
Хмельницький обласний театр ляльок брав участь у численних фестивалях в Україні та її межами (загалом близько 30), ставав лауреатом багатьох з них.

Читайте також

Add Your Review

Please login or register to add your review.

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів