Мешканці Хмельниччини можуть залишитися без газу

0

Напружена ситуація склалася через рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг: зміну розподілу коштів на ринку природного газу, що призвело до зупинки платежів між його учасниками. ПАТ “Хмельницькгаз” та ТОВ “Хмельницькгаз збут” не отримують своєї тарифної виручки, яка є єдиним джерелом отримання доходів.

“Основним джерелом надходження коштів для ПАТ “Хмельницькгаз” є тариф на транспортування природного газу. За ці кошти ми виплачуємо зарплату і проводимо ремонтні роботи, – говорить заступник голови правління з постачання та обліку газу Віталій Рейда. – Але так склалося, що в липні Національна комісія з регулювання електроенергетики своїми постановами встановила Алгоритм розподілу коштів, при якому ні ПАТ “Хмельницькгаз”, ні ТОВ “Хмельницькгаз збут” не отримали взагалі коштів. Весь липень ці кошти акумулювалися в “Ощадбанку” і в кінці місяця вони були перераховані постачальнику природного газу “Нафтогаз України”. Ми ж не отримали коштів для своєї діяльності”.

Такий стан справ продовжується і в серпні. Щоб не допустити погіршення ситуації, з першого жовтня працівники підприємства переходять на чотириденний робочий тиждень. “На сьогодні ми вже не маємо коштів на виплату зарплат. Частину працівників ми відправили у тритижневу відпустку за власний рахунок. Проблеми із відсутністю коштів виникли перед початком основних робіт, які ми проводимо до підготовки опалювального періоду. Через це можуть бути проблеми з опалювальним сезоном. Ми не зможемо своєчасно та належно підготуватися до нього”, – розповідає Віталій Рейда.

Така ситуація по всій Україні. Щоб ситуація змінилася, за словами заступника начальника управління, треба встановити алгоритми розподілу згідно нормативних документів, які б забезпечили діяльність обох підприємств. До липня кошти, які надходили від споживачів, розподілялися між всіма учасниками газового ринку. НАК “Нафтогаз” отримував 85%, ПАТ “Хмельницькгаз” — 6%, постачальник газу — 3%.

Через відсутність коштів, необхідні роботи по підготовці області до осінньо-зимового періоду не можуть бути виконані. Крім того, під питанням стоїть безкоштовне встановлення лічильників споживачам, які газівники мають виконати до першого січня 2016 року. Враховуючи стан справ, у підприємства немає грошей, щоб виплатити працівникам гроші за виконану роботу.

Газівники Хмельниччини зверталися з цим питанням до органів місцевого самоврядування, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Сьогодні керівники обох підприємств також планують звернутися із проханням у вирішенні ситуації, що склалася, до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, який приїде з робочим візитом до Хмельницького. Наразі державна регуляторна служба вже відкликала своє погодження під рішенням НКРЕКП щодо Алгоритму розподілу коштів, наслідком чого є його не правочинність і скасування державної реєстрації.

6 Серпня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів