Івана Купала у Хмельницькому: з польовими квітами, але без вогнища та води

0

Сьогодні, 6 липня, на святковому дійстві обійшлось без традиційних стрибків через багаття, пускання віночків на воду та ворожінь. Проте у програмі Купала були ярмарок, купальські обряди, театралізоване дійство, народні співи та танці.

Розпочався день перед Іваном Купалом з виставки-ярмарку виробів декоративно-прикладного мистецтва народних майстрів Хмельницького. Ляльки-мотанки, вишиванки, скриньки, сувеніри, прикраси та ще багато цікавих речей ручної роботи виставили хмельницькі майстри.

Хмельничанка Юлія Прованс немає художньої освіти, але на ярмарку виставляє свої власні роботи – розфарбовані дерев’яні дощечки та скриньки. Жінка зізнається: грошей таке заняття багато не приносить, але ця робота насамперед для душі.

«Я ходжу на роботу, а художнім розписом займаюся у вільний час. Це заняття приносить мені задоволення та й виходить непогано. Я вже показувала свої роботи у Києві та й у нашому місті часто можна їх побачити, – розповідає майстриня. – На художника я ніколи не вчилася, але вже протягом двох років маю таке живописне хобі. Заробляти на життя цим важко, але все-таки підробіток дає».

На ярмарку були ляльки ручної роботи від хмельницьких майстринь

Цього року на святковому ярмарку представлені роботи лише місцевих митців та юних хмельничан. Серед товару ручної роботи – власноруч виготовлені школярами ляльки, сувеніри та прикраси.

«Сьогодні ми продаємо речі ручної роботи, які нам передали хмельничани. Діти виготовляли сувеніри, небайдужі хмельничанки у вільний час робили прикраси. Усі передавали, що могли», – говорить волонтер БФ «Добриня» Інна Каськова.

Останній в асортименті укропчик. За словами волонтерів – найпопулярніший товар

Ну що ж за Івана Купала без традиційних віночків з польових квітів. У Хмельницькому їх натхненно плели юні хмельничанки. Дівчата прикрасили свої голови квітами, але на воду сплетені вироби не пускали. «У мене вийшов великий віночок. Я вже не вперше його плету, тому він такий гарний. А ще мама трохи допомогла, – ділиться восьмирічна Вероніка. – Тепер носитиму його на голові, як інші дівчата».

Дівчата вчилися плести віночки з квітів

Замість традиційного купальського вогнища у сквері Шевченка організували народні танці та співи. А артисти театру «Дзеркало» розіграли для глядачів п’єсу Гоголя «Ніч напередодні Івана Купала» – фантастичну історію наповнену українськими легендами й переказами про чарівну квітку папороті, яка розквітає в ніч на Івана Купала.

Актори театру “Дзеркало” розкрили таємницю квітки папороті

На святі дітей розважали цікавими майстер-класами

Художній розпис скриньок від хмельничанки Юлії Прованс

На ярмарку продавали картини

Печиво з передбаченням від хмельницьких школярів

Наймолодша учасниця купальських вінкоплетень…

… і найстарша

Хмельничани вибирали на ярмарку сувенірну продукцію

На святі виступив хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр

Хмельничан розважали виконавці народного танцю

Емоційна та містична “Ніч проти Івана Купала”

Актори відтворили на майданчику українську легенду

На купальському святі виступило кілька десятків хмельницьких творчих колективів

Читайте також

Липень 6, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів