Американську торгову палату звинуватили в тютюновому лобізмі

0

Читач написав на сайт:

«Від України до Уругваю, від Молдови до Філіппін Американська торгова палата та її закордонні представництва стали «молотом» для тютюнової промисловості, ведучи по всьому світу боротьбу з будь-якими антитютюновими законами, що випливає з інтерв’ю з міністрами, лобістами, законодавцями та представниками закладів охорони здоров’я в Азії, Європі, Латинській Америці та США.

Робота Торговельної палати США на підтримку тютюнової індустрії останнім часом стала для неї пріоритетом, водночас тютюнова промисловість зіткнулася з однією з найбільш серйозних загроз у своїй історії. Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну передбачає заходи щодо зменшення поширеності куріння, а також сприяє зменшенню впливу тютюнової промисловості на процеси формування політики.

Зіткнувшись із хвилею нових законодавчих заходів по всьому світу, тютюнове лобі звернулося по допомогу до Торгової палати США, що має неабияку вагу в американському бізнесі.

Палата, приватна некомерційна організація, що налічує понад 3 млн членів, і річний дохід якої складає $165 млн, витрачає на лобістську діяльність більше коштів, ніж будь-яка інша група, що діє в інтересах певних кіл в Америці.» – йдеться у статті.

Україназгадується у контексті суперечки проти Австралії в СОТ щодо запровадження останньою стандартизованої упаковки сигарет. Так, у квітні 2015 р. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що саме Американська торгова палата посприяла ініціюванню суперечки попереднім урядом. На щастя, Україна нещодавно припинила свою участь у цій справі через відсутність будь-якого національного інтересу в її продовженні.

Народний депутат Ганна Гопко, коментуючи діяльність Американської торгової палати журналісту зThe New York Times зазначила: «Палата в Україні боролася проти антитютюнових законів протягом багатьох років».

У статті є чимало фактів, які підтверджують втручання Палати у внутрішні справи інших держав, які вдаються до рішучих заходів, щоб подолати тютюнову епідемію.

Минулого року після того, як міністерство охорони здоров’я Непалу запропонувало прийняти закон щодо збільшення площі графічних попереджувальних написів на упаковках сигарет до 90 відсотків, один із чиновників вищого рангу в Непалі, Ліламані Поудел, отримав на електронну пошту листа від представника місцевої філії Палати в країні з попередженням, що така пропозиція «зведе нанівець іноземні інвестиції» й «спровокує нестабільність». А у січні у справу вступила сама Торгова палата США. У листі до віце-прем’єр-міністра Непалу, старший віце-президент Палати Тамі Овербі писала, що вона не «має інформації про науково обґрунтовані докази» того, що більші за розміром попереджувальні написи «матимуть бодай якийсь помітний ефект у напрямку зниження або протидії споживання тютюну».

У листах також згадується про причину «стурбованості». У разі Ямайки та Непалу нею стало графічне попередження про шкоду куріння на упаковках. В Уругваї метою стала заборона викладки сигарет. Президента Молдови попередили проти «крайніх заходів» у його країні, хоча вони включали в себе типові кроки, такі, як заборона куріння у громадських місцях і заборона на рекламу сигарет у місцях продажу.

Пропозиція про підвищення податків на сигарети на Філіппінах відкриє ворота для контрабандистів, було сказало уряду. Відтоді, як пропозиція стала законом, податкові надходження збільшилися.

Президента Уругваю попереджали, що прийняття антитютюнових законів «матиме руйнівний ефект на офіційну економіку». Віце-президенту Сальвадора повідомили, що «довільні дії», такі як визнання обов’язковим наявність графічних медичних попереджень у рекламі, підірве «інвестиції та економічне зростання».

На розслідування журналіста вжевідреагували сенатори США. 2-го липня 2015 р з’явилась заява, у якій йдеться про те, що використання Американською торговою палатою міжнародного впливу, щоб боротися із заходами щодо регулювання тютюнових виробів, є недобросовісно та боягузливо. Компанії-члени Палати мають бути стурбовані тим, що їхнє добре ім’я заплямоване зусиллями, які всіляко перешкоджають політиці захисту громадського здоров’я на світовому рівні. Американська торгова палата практично здала своє ім’я в користування тютюновій індустрії, що суперечить корпоративній відповідальності та американському інтересу щодо покращення громадського здоров’я. Сенатори закликають Палату переглянути таку стратегію й знайти партнерів для захисту громадського здоров’я на глобальному рівні, а не зміцнювати зусилля, котрі погіршать здоров’я мільйонів по всьому світу та викличуть численні смерті, спричинені споживанням тютюну.

Повний переклад статті читайте за посиланням:http://tobaccocontrol.org.ua/resursi/zmi-pro-tyutyun/torgova-palata-ssha-na-globalnomu-rivni-protidiie-antityutyunovim-zahodam

Український Центр контролю над тютюном:аналітичний та адвокаційний центр, діяльність якого направлена на моніторинг, експертизу та аналіз визначених сфер контролю над тютюном, а також на вироблення експертних пропозицій для посилення та виконання антитютюнового законодавства України задля скорочення споживання тютюнових виробів та скорочення поширеності куріння. Діяльність Центру заснована на ключових стратегіях Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну. Проектwww.tobaccocontrol.org.ua – реалізується ГО «Центр громадянського представництва «Життя», діяльність якого направлена на здійснення адвокації у сфері громадського здоров’я.

7 Липня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів