Прикордонники-учасники АТО на один день стали шкільними вчителями
0Офіцери й курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, які виконували військовий обов’язок в зоні АТО, провели заняття у Хмельницькій ЗОШ №1. Військові розповідали дітям про постійні обстріли, жахливі умови проживання і перші втрати прикордонників.
«В зоні АТО я був упродовж 3 місяців. Спочатку ми супроводжували колону — їхали попереду неї. Дивно було, коли дорогою місцеві жителі брали в руки телефони і кудись дзвонили. Ми розуміли що нас вже здають. На щастя, під час руху колони із села Солнцевого до Амбросіївки обстрілів не було», – говорить Ігор Квас, сержант другого курсу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Сержант розповідає, що відразу було незвично чути постійні постріли і бачити мертвих людей, але з часом до всього звикаєш. Неочікувано, але уроки перетворились на дискусії. Чимало питань виникало в учнів. Військові залюбки ділились спогадами.
Бійці спілкувались з учнями 6-9 класів
«Із початку АТО я служив в Луганському прикордонному загоні. Коли почались військові дії, нас передислокували на пункт пропуску Ізварине. Там я отримав поранення в ногу», – ділиться капітан Максим Ковальський.
За його словами, із професією визначився ще у ранньому дитинстві. Каже, що кожен чоловік за своєю природою захисник, і головне його завдання – боронити свою Батьківщину. Капітан додає, що після служби в АТО зовсім по-іншому почав сприймати весь світ довкола, і найбільше зараз цінує своє життя і родину.
Ігор Квас ділиться спогадами
Порівнювати Другу світову війну із АТО хлопці не беруться, кажуть, що не той розмах, і не той ворог тоді був. Сходяться в одному – герої були тоді і є зараз.
Максим Ковальський отримав поранення в ногу
Такі уроки офіцери й курсанти академії провели у всіх школах Хмельницького. Окрім того, військовослужбовці-прикордонники у цей день навідували і ветеранів Другої світової війни.