«Земельні схеми» хмельницької поліції
0Ще в 2013 році рішенням Хмельницької міської ради тодішньому управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області була виділена земельна ділянка для розміщення та обслуговування автостоянки службових автомобілів. Знаходиться вона на вулиці Зарічанській,9/1-А. Та нещодавно там з’явився пункт продажу паркомісць.
Невже поліція, якій надали в постійне користування понад 5,5 тисяч квадратних метрів землі, вирішила заробити на цьому гроші? «За ці три роки ми не могли розпочати будівництво через відсутність бюджетного фінансування, – каже начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Володимир Гонтар. – Тому почали шукати інвесторів».
Як наслідок, збудувати автостоянку зголосилося ТОВ «Золота середина». «У технічних умовах вказано, що там має бути не більше 95 паркомісць, з яких не менше 20 призначені для наших службових автомобілів, – стверджує Володимир Семенович. – Собівартість одного паркомісця – 50 тисяч. Чому? Бо там мають бути сучасні засоби контролю, відеоспостереження тощо».
Та не виключено, що місць для парковки буде більше, ніж 95. Але точної цифри поки не можуть назвати ні в поліції, ні в фірмі, яка заключила угоду з поліцейськими. «Ми лише виконали підготовчі роботи, адже проектна документація ще у стадії розробки, – каже представник ТОВ «Золота середина» Олег Федаш. – Декларацію на початок будівництва «Д1» ми ще не отримали». На земельній ділянці є стара електрична підстанція й, за словами Олега Михайловича, у «Хмельницькобленерго» думають над тим, щоб перенести її. Якщо це станеться, тоді й паркомісць може бути більше. «Але 200 точно не буде», – стверджує Володимир Гонтар.
Чому саме це ТОВ, а не якесь інше погодилося збудувати паркову і, щоб заробляти на ній гроші, погодилося віддати поліції приблизно 20% паркомісць? Володимир Гонтар пояснив на прикладі будівництва житла – забудовники віддають замовникам 5-7 відсотків від площі, а тому знайти забудовника, який би погодився на 20% було надто складно. Чому ж ТОВ «Золота середина» погодилося? Олег Федяш заявив: «Краще менше заробити, ніж взагалі не заробити».
Довідка: За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «Золота середина» зареєстрована у лютому 2014 році в селі Олешин Хмельницького району. Засновниками вказані дві людини – хмельничанин Костянтин Шурко (розмір внеску до статутного фонду понад 638 тисяч гривень) та мешканець Чеченської республіки Російської федерації Костя Куразов Шурко (розмір внеску до статутного фонду більше 198 тисяч гривень).