На Хмельниччині створять 17 бюро безкоштовної первинної правової допомоги
0За словами юристів, такі послуги наразі є вкрай запитуваними. Адже з досвіду роботи безкоштовних центрів надання вторинної правової дороги стало зрозумілим, що 80% людей потребують саме юридичних консультацій, і лише 20% – захисту їх інтересів у судах.
Наразі 2500 подолян вже скористались послугами діючих 4 центрів вторинної правової допомоги. Серед клієнтів центрів пенсіонери, атошники, діти-сироти та інші малозахищені категорії населення. Послугами державних адвокатів сьогодні можна скористатись у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Старокостянтинові та Шепетівці. У планах запровадити і виїзний прийом, аби охопити всю область.
Втім, це лише перший крок, адже люди досить часто не розуміють, що є завданням органів юстиції. Тому вже до 1 липня районні органи юстиції будуть ліквідовані, а на їх базі створять безкоштовні бюро надання первинної правової допомоги. При цьому на 25% скоротиться і штат посадовців. А вивільнені кошти підуть на бюро. Професійних юристів для дорадчих центрів відбиратимуть на конкурсі у Міністерстві юстиції. У регіоні ж залишиться лише головне територіальне управління юстиції Хмельниччини.
Крім консультаційної допомоги у бюро вчитимуть людей користуватись новітніми он-лайн сервісами від Міністерства юстиції України, адже багато громадян, особливо літніх, не вміють працювати з електронним послугами. А їх на сайті Мін’юсту вже чимала кількість.
– Ми відходимо від «совкового» розуміння органів юстиції на районному рівні до сучасного європейського сервісу. Аби той формат роботи, який ми започаткували у центрах вторинної правової допомоги, був продовжений у первинних, – відзначив начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк.
Нагадаємо, у реформі органів юстиції у Хмельниччини вже є вагомі досягнення. Адже регіон першим створив реєстраційну службу. Всі повноваження юстиції у цій царині були передані органам місцевого самоврядування