За неприбрані собачі екскременти не штрафуватимуть, бо немає куди послати

0

Такі зони мають бути облаштовані при кожному ЖЕКу, тобто по декілька у кожному мікрорайоні міста.  Але жодної інформаційної таблички, яка б свідчила про дозволені місця для вигулу – немає.  Де вони знаходяться можна тільки здогадуватися.  В управлінні з питань екології та благоустрою міста повторюють –  проблема не є актуальною, скарги не надходять, а місто і так прибирають. 

– Я люблю тварин, сама маю кішку, але з собаками потрібно щось робити, – каже хмельничанка Галина Кущ. – Живу на проспекті Миру, щодня ходжу на роботи повз «міни». Ці неприємності ніхто не прибирає. Перетворили на туалет не тільки двори, а й дитячі майданчики.      

Переводять стрілки

На кого ж покладена відповідальність, аби забезпечити місця для вигулу тварин, зрозуміти важко. В управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм міста кажуть –  це питання лежить на плечах житлово-комунального господарства. Мовляв, саме вони мають визначати ці місця. Однак ті, в свою чергу, робити цього не можуть. Адже точно не знають, на якій ділянці можна їх облаштовувати, а де – ні. Усі «стрілки переводять» на архітекторів. Говорити на цю тему ніхто й не хоче. Кажуть – все вирішать штрафи. Але куди направити людину, якій зробили зауваження, не знають.  

Ще у 2011 року сесією міської ради було доручено визначити додаткові місця для вигулу тварин Департаменту архітектури, містобудування і земельних ресурсів. На виконання розпорядження дали рік. Однак в жодній містобудівній документації донині ці ділянки не зазначені. Комунальники самі не  можуть пояснити, де саме на карті є ці зони.

– Таких ділянок не вистачає. Вони були ще за радянських часів, однак зараз майже всі ці місця забудовані. Зараз залишилась зелена зона по Старокостянтинівському шосе – від проспекта Миру й донизу, вздовж озера по колишній Рибалка (Озерна), у парку Чекмана – на розі Проскурівського підпілля і Курчатова. Ще було місце біля набережної, але цю ділянку виділили під Молодіжний парк. Якщо б ще додаткові місця були визначені архітектурою, як це було заплановано, ми б передбачили кошти на їх облаштування, – говорить «ВСІМ» начальник відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства Микола Вишпольський.

 Скарг про те, що комусь бракує місць, аби вигулювати домашніх тварин, майже не надходить. Зі всіх звернень, більше 90% – це прохання врегулювати проблему безпритульних тварин, і зовсім малий відсоток – про місця для вигулу.  

 Спроба не вдалась

Організації захисту тварин мають свою думку з цього приводу. За словами волонтерів, наразі питання вигулу для них вже не на часі. Тривалий час вони добивались, аби місцеві чиновники врегулювали питання вигулу. Ходили до тодішнього мера Сергія Мельника. Їм пообіцяли, що проблему вирішуватимуть, однак справа вже декілька років стоїть на місці. З того часу за неї і не згадують. Сьогодні волонтери упустили руки.

– Це тягнеться дуже довго. Коли ми ініціювали, аби на Старокостянтинівському шосе облаштували спеціально територію, там навіть був спеціальний знак. Однак потім табличку зняли і це питання не піднімалось більше. Місто дуже інтенсивно забудовується, тому знайти місця для вигулу дуже важко, – обурюється голова  міського товариства захисту тварин «СОС» Людмила Давидюк. – Люди звикли, що можна вийти у парках, стадіон і там спокійно вигулювати тварин. Про жодні штрафи за це я не чула.

Не штрафують?

Як виявилось, штрафи за вигул собак таки існують. Вони визначені законом. Стосуються вони порушень правил утримання собак і котів. Є і покарання  за вигул домашніх тварин без повідків і намордників. Існує перелік потенційно небезпечних порід – їх є більше 30. Покарання за ці порушення може винести або адміністративна комісія (ч. 1 статті 154 КУпАП) або ж суд (ч. 2 статті 154). Після розгляду протоколу власнику виноситься попередження або ж штраф. Часто на території шкіл чи дитячих майданчиків можна помітити табличку, де вказано, що вигул тварин там забороняється. Чітко зазначена і сума – 500 гривень, а то й більше.  Проте ймовірно, що такі цифри вигадані.

Головний юрисконсульт управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Мирон Василиків розповів «ВСІМ», що повноваження оформлювати протоколи мають працівники органів внутрішніх справ,  управління житлово-комунального господарства, комунальне підприємство «Спецкомунтранс», а також працівники усіх місцевих ЖЕКів, яким надані такі повноваження рішенням міськвиконкому.

– Переважно протоколи складаються не стільки за вигул тварин у недозволених місцях, стільки за відсутність намордників і повідків, – пояснює Мирон Василиків.

Мінімальне попередження для господарів чотирилапих – попередження. Далі штраф – від 17 до 51 гривні. Для посадових осіб  – це стягнення від 51 до 85 гривень.

На подвірї або кладовищі

Хмельничани вигулюють домашніх улюбленців там, де заманеться. Найчастіше гуляють у парках чи у дворах.  Журналісти «ВСІМ» опитали власників тварин. Запитали, де вигулюють та чи готові прибирати лайно за своїми улюбленцями, якщо спеціальні урни та місця все ж обладнають.

У Раїси Мельницької є п’ять собак.

– Я живу у приватному секторі, але бачу, що собак вигулюють скрізь. У кожному мікрорайоні повинно бути спеціально облаштоване місце. Але ми повинні самі це робити. Інша справа – влада, адже питання земельних ділянок зараз не так просто вирішити,  – каже власниця тварин.

Мешканці південно-західної частини міста зізнаються, що виходять з домашніми улюбленцями на кладовище. Адже там не заважають іншим містянам, та й безпечніше для самих чотирилапих.

 

– Спустити собаку побігати майже нереально – всюди діти, гуляти можна хіба ввечері. А так можна на старому кладовищі, там майже немає людей. Бо виходу нема. Доведеться обирати між дитячими майданчиками або приватними територіями, – каже власниця трьох собак Марія Савічева.

Тетяна Ігіна обурюється тим, що власники, які гуляють з тваринами навіть у малолюдному місці, де прибирають.

– В кожному мікрорайоні мають бути такі місця. Наш район рятує те, що поблизу знаходиться старий цвинтар. Але я незадоволена тим, що власники не прибирають екскременти. Я завжди із собою маю пакетик, прибираю за своїм улюбленцем і викидаю це в урну, – говорить жінка.
 

3 Березня, 2016 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів