В Хмельницькій ОДА «ламають голову» над тим, як допомогти військовим
0Згідно указу Президента, місцева влада має взяти шефство над військовим частинам. В документі, який Петро Порошенко підписав ще 11 лютого, йдеться про те, що адміністрації , на території яких є формування Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби має допомагати їм в:
- Забезпеченні продовольством
- Забезпеченні поливно-мастильними матеріалами
- Забезпеченні матеріально-технічними засобами
- Розв’язанні соціально-побутових проблем
- Задоволені духовних та культурних потреб військовослужбовців
- Проводити заходи спрямовані на військово-патріотичне виховання молоді та її підготовки до виконання військового обов’язку
Над шляхами здійснення такого шефства в Хмельницькій області поки лише роздумують. Як розповів «ВСІМ» перший заступник голови облдержадміністрації Василь Процюк, не нараді голів районних адміністрацій, яка пройшла 17 лютого, він дав доручення усім вивчити проблематику і дізнатися про те, якій військовій частині що потрібно і які ресурси є на місцях.
– Ми маємо відновити те, що знищувала минула влада. Це має бути не просто допомога. Перед нами глава держави поставив чіткі завдання, – розповідає Василь Процюк. – В місцевих бюджетах не було передбачено коштів на допомогу військовим частинам. Та шукатимемо різноманітні варіанти здійснення такої потрібної військовим частинам допомоги.
За словами чиновника, вже найближчими днями усі місцеві адміністрації, де є військові формування, мають відзвітувати про виконану роботу. Не виключає він і того, що в деякий районах не буде можливостей забезпечити шефство у повній мірі. Можливо, що підключатимуть сусідні райдержадміністрації, де частин навіть немає.
Одним із прорахунків обласної адміністрації можна назвати те, що координаційна рада, яка має наглядати за процесом та допомагати реалізації шефства, ще не створена. Над її формуванням керівництво краю ще думає.
В указі чітко прописано, що обов’язковим здійснення шефства є для районних та обласних адміністрацій. А от для міських рад воно передбачене лише за їх згодою.
– Думаю, що жодна із міських рад не відмовиться. А там, де будуть проблеми, особисто виїжджатиму та допомагатиму вирішувати все. Розумію, що це додаткова стаття видатків на плечі місцевих бюджетів. Але допомагати війську потрібно.