Генпрокуратура оприлюднила відео затримання директора «Красилівського агрегатного заводу»
0Військовою прокуратурою Західного регіону України спільно зі Службою безпеки України задокументовано факт пропозиції та надання неправомірної вигоди директором державного підприємства «Красилівський агрегатний завод» прокурору військової прокуратури Хмельницького гарнізону.
Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, підозрюваний пропонував прокурору хабар у розмірі 23 тисяч доларів США та 2 тисячі євро за не притягнення його до кримінальної відповідальності, а також повернення грошових коштів у сумі близько 70 тисяч доларів, різною валютою, вилучених під час проведення обшуку.
Указані кошти були запропоновані прокурору під час проведення слідчих дій 31 січня, але прокурор, займаючи принципову позицію, відмовився від цієї пропозиції та цього ж дня звернувся з відповідним рапортом до прокурора гарнізону.
Саме під час спроби передачі хабара директора підприємства було затримано, наразі йому інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі).
Зокрема, прокуратурою було встановлено, що начальник Управління технічного забезпечення Повітряних Сил ЗС України, командир та заступник командира однієї з військових частин, спільно з вищевказаним директором ДП «Красилівський агрегатний завод» та заступником начальника цеху цього державного підприємства, викрали 30 виробів БД3-УСК (балочні кріплення під крило літаків СУ-24 для перенесення авіаційних бомб) зі складів військової частини з метою їх використання для виконання контракту із Республікою Індія, ціна якого складає 18 мільйонів доларів США.
Так, у зв’язку з відсутністю на ринку України комплектуючих для виробництва виробів, які за контрактом має постачати підприємство, його керівник звернувся до начальника Управління технічного забезпечення логістики командування Повітряних Сил ЗС України з проханням щодо можливості викрадення указаних виробів за грошову винагороду у розмірі близько тисячі доларів США за 1 виріб.
У подальшому ДП «Красилівський агрегатний завод» після проведення косметичного ремонту вказаних виробів планувало реалізовувати їх як нові вироби власного виробництва по міжнародному контракту за ціною близько 46 тисяч доларів, тоді, як, згідно облікових даних військової частини, залишкова вартість одного виробу становить 1654 грн.
У цьому провадженні 2 лютого 2016 року заступнику командира – головному інженеру військової частини вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 410 КК України (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем).