Хто оплатить проїзд пільговикам? У Хмельницькій ОДА шукають гроші і просять трохи “потерпіти”
0Учасники АТО, афганці, чорнобильці та ветерани Другої світової війни зустрілись сьогодні, 3 лютого, з перевізниками і представниками обласної влади та керівниками районів. Як відомо, з початку року надання пільг та фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевої влади. В ОДА кажуть, що грошей немає, треба трохи “потерпіти”. Перевізники ж відмовляються возити пільговиків безкоштовно, запевняють, єдиний вихід – адресна допомога.
“Давайте наведемо порядок, щоб нелегали сплачували податки, тоді буде вистачати коштів. Я пропоную ввести адресну допомогу. Всі мають платити. Пільговик повинен мати соціальний пакет, мати кошти, сплатити і вимагати якісні послуги”, – переконаний Олександр Мішин, очільник Хмельницької міської громадської організації “Асоціація пасажирських перевізників “Поділля”.
Учасники АТО обурюються, що перед ними буквально закривають двері. Нарікають і на нахабну поведінку водіїв. Адресна допомога, зауважують пільговики, не вихід із проблемної ситуації. За словами військовослужбовця Віталія Зінченка, влада, шукаючи гроші, не бачить їх “під ногами”: коли перевізники беруть в автобуси “зайців”.
Учасники АТО вже мітингували на головній площі через пільги
“У різних регінах — різна ситуація з перевезеннями пільговиків. Перевізники теж трактують закон по-своєму. В одній касі продають атовцю пільговий квиток, в іншій — ні. Було таке, що переді мною закривали двері автобуса, – вважає боєць АТО Віталій Зінченко. – Приблизно 30 відсотків пасажирів — з квитками. Інші — це “зайці”, а гроші зникають в невідомому напрямку. І ніхто цього не помічає”.
Василь Процюк зазначив, що в області проживає 459,8 тисячі перевізників, з них 12,8 тисячі – учасники бойових дій. Це майже кожен другий мешканець області. Минулого року за рахунок субвенції з державного бюджету на відшкодування перевезення пільговиків передбачалось майже 46,9 мільйона гривень. Відтак, обласний бюджет потрібної суми відшкодування “не потягне”.
Проблему намагаються вирішити у всіх районах
За словами Василя Процюка, поки проблема вирішується, перед головами РДА стояло завдання — мінімум на перший квартал закласти кошти у бюджети на відшкодування перевезення пільговиків. Та вирішити проблему загалом на рівні області — неможливо. Процюк зауважив, що бачить два виходи — обмежити кількість пільговиків або шукати кошти в держбюджеті.
Однак спільної думки присутні не знайшли. Дехто з перевізників запропонував свої автобуси для поїздки під Верховну Раду, аби отримати рішення проблеми одразу від народних обранців.