Хмельницький фольклорний гурт «Ладовиці» представив свій край у Вільнюсі

0

У рамках фестивалю відбувалися концертні програми та майстер-класи з народних танців за участі молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці» та інших колективів. Виступи  проходили як у дворах та на площах старого міста у Вільнюсі, так і в концертних залах. Учасникам вдалось побувати та представити своє мистецтво в таких містах як Тракай, Траку Воке, Друскінінкай.

Значною подією для колективу стала зустріч із президентом Литви – Далею Грибаускайте. Їй було вручено невеличкий подарунок від батька учасниці колективу, майстра по дереву Олександра Шумакова. Президент була приємно вражена подарунком і від пропозиції сфотографуватись разом із гуртом не відмовилась.

Про враження від фестивалю ми запитаємо в учасників молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці».

– Які враження у вас від фестивалю?

Ольга Брижань: – Фестиваль – це свято, і ми вдячні організаторам за запрошення та можливість стати частинкою цього свята під назвою «Skamba, skamba kankliai». Знайомство з Литвою стало приємною подією в історії нашого колективу, нас чудово приймали, нам дякували. Як на мене «Ладовиці» гідно презентували подільський край, зрештою нашу країну, адже ми були єдиним гуртом з України. Фестиваль залишив масу позитивних вражень, нових знайомств, друзів з різних куточків Європи. А ще так приємно було відчувати підтримку литовців та всіх учасників в такий непростий для України час. Та, на жаль, все прекрасне має властивість швидко закінчуватись! Настає час прощатись з обличчями, які за короткий час стали не просто знайомими. Роз’їхались по своїх домівках, і ми знову в очікуванні нових вражень, нових проектів. Поїздка на фестиваль черговий раз переконала, що справа, якою ми займаємось важлива та потрібна.

– Що вас вразило під час спілкування з іншими учасниками фестивалю?

Ірина Волошина:  – Під час фестивалю панувала атмосфера дружби та взаєморозуміння. Окрім нових знайомств, вражень, емоцій, я отримала духовне збагачення від спілкування з учасниками із різних країн. Радує те, що за цих декілька днів ми встигли втілити у життя два творчих проекти. Перший – це спільний майстер-клас із традиційних танців, коли музиканти із Нідерландів підігрували нам на своїх музичних інструментах, коли ми вчили литовську публіку танцювати українські танці. Другий проект був своєрідним актом толерантності між нашим гуртом, представниками України, та гуртом із АР Карелія, представниками Росії. Цікаво, що керівник ансамблю перша підійшла до нас і запропонувала заспівати разом українську колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю», яку вони співають у себе вдома під час Різдвяних свят. Ми, у свою чергу, запропонували разом виконати російську народну пісню «Порушка». Ця акція була знаковою як для росіян, так і для українців, і мала на меті показати те, що музика – це універсальна мова, яка об’єднує серця людей, не зважаючи на жодні умовності та бар’єри.

– На що надихнув Вас фестиваль? Які творчі ідеї у Вас зявились?

Катерина Д’яконова: – Побувати на такому фестивалі, поринути в традиційне мистецтво різних народів дало змогу усвідомити, переоцінити ту роботу, що проводиться в нашому ансамблі, і сказати собі, що ми на правильному шляху. В цілому, фестиваль дав поштовх на втілення давньої ідеї – це школи традиційного танцю, яку ми плануємо відкрити після Петрівського посту. Окрім цього, плануємо брати участь у творчих проектах не лише нашого міста, а й всеукраїнського та міжнародного масштабу. А саме найголовніше – це зростати професійно і не зупинятись на досягнутому.

Ірина Телюх

17 Червня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів