У Хмельницькому думають, чи доцільно об'єднуватися в територіальні громади

0

Реформа місцевого самоврядування сьогодні є одним із найбільш обговорюваних питань серед населення. Пов’язано це із законом «Про добровільне об’єднання в територіальні громади» і бездіяльністю влади в напрямку децентралізації влади.

– Децентралізація влади зараз відбувається не так добре, як нам це уявлялося рік тому. Час, відколи була прийнята концепція уряду про зміни в адміністративному строї, просто згаяний. Незрозуміло, що робитиме влада із реформою місцевого самоврядування і місцевими виборами, які мають пройти в жовтні, – розповідає експерт Чернівецької обласної організації «Комітет виборців» Ігор Гаварда.

На думку експерта, можливими є декілька варіантів розвитку подій. У разі загострення ситуації на Сході можливе оголошення воєнного стану в Україні. В такому разі ні про які вибори та реформи не може бути й мови. У разі проведення виборів у жовтні незрозумілим є те, за якою системою їх проводити: за старою чи просто відтермінувати на пізніше, коли в Україні уже будуть відчутні зміни у самоврядуванні. За словами Ігоря Гаварди, якщо дійсно правильно об’єднати населені пункти в територіальні громади, то вони повинні лише розвиватися.Іншої думки керівник Хмельницької міської організації ВО «Батьківщина» Лев Бірюк, який вважає, що така реформа не буде дієвою. Навпаки. За його словами, через певний час зміни її реалізація можуть призвести до катастрофічних наслідків для багатьох сіл та міст Хмельниччини.

– Я абсолютно не вірю в дієвість цієї реформи. Я обіцяю, що в разі проведення цієї реформи через певний час із багатьох районних центрів залишиться пустка, бо все буде крутитися навколо трьох нових центрів області – Хмельницького, Кам’янця-Подільського та Шепетівського. А для села усі ці зміни можуть бути ще більш згубними. Звідти і так люди тікають, бо не бачать ніякої перспективи, – розповідає Лев Бірюк. – Спочатку потрібно пояснити людям суть реформи, а тоді вже щось робити. А не змінювати усе за короткий проміжок часу.

Чи не найголовнішим недоліком реформи самоврядування депутат Хмельницької міської ради Сергій Мандзій вбачає в тому, що багато сіл потягнуться до таких міст, як Хмельницький, Камнець-Подільський та інших.

– В селі люди думають, що в разі приєднання до міста вони відразу стануть жити краще. Дороги їм відремонтують, роботу дадуть… Але за рахунок чого розвивати інфраструктуру села, якщо у місті не завжди вистачає коштів на власні потреби?Одним із небагатьох прихильників проведення змін у територіальному устрої став депутат Хмельницької обласної ради Петро Тарасюк. Він вважає, що реформування необхідне, оскільки потрібно  спробувати зробити хоч щось, аби не довести невеликі міста та села до ще гіршого стану.

29 Квітня, 2015 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Vantage Theme – Powered by WordPress.
Перейти до панелі інструментів